Nápověda ‒ Často kladené dotazy

Zde jsou odpovědi na nejčastěji kladené dotazy. Než napíšete e-mail správcům, projděte nejdříve tuto stránku, ušetříte nám tak čas a nervy.

Proč mi nepřišel informační e-mail?

Příčin může být několik.

  1. Je možné, že je kolejní rada ještě nerozeslala. Sledujte komunikační kanály své kolejní rady, která by měla oznámit zda již e-maily byly rozeslány, nebo ne.
  2. Pokud jste kolej rezerovali teprve před chvílí, vyčkejte. Systém načítá nové rezervace jednou za hodinu a informační e-mail může být odeslán až dvě hodiny od rezervace.
  3. Je možné, že vůbec nemáte potvzenou rezervaci koleje na příští rok. Systém zámluv slouží pouze k zamluvení konkrétního čísla pokoje pro ty, co již provedli rezervaci koleje ne příští rok a zaplatili zálohu. Zda tomu tak je zjistíte v systému REHOS.
  4. Pokud rezervaci máte, je možné že máte u KaM vedený špatný e-mail (to můžete zkontrolovat také v systému REHOS).
  5. Pokud máte veden správný e-mail a máte i rezervaci na příští rok, zkuste ještě zapátrat, zda vám e-mail neskončil ve Spamu.
  6. Pokud všechny výše uvedené metody selhaly, napište na zamluvy@zamluvy.koleje.cuni.cz své osobní číslo, e-mail a jméno a my už zjistíme, zda e-mail odešel a jestli vás vůbec máme v systému.

Proč mi nejde se přihlásit?

Příčiny mohou být podobné jako u důvodu proč nepřišel informační e-mail. Ujistěte se, že zadáváte správné heslo do správného formuláře! Do formuláře na webu zámluv se zadává heslo, které vám přišlo e-mailem. Pro autentizaci přes Centrální autentizační Službu UK budete přesměrováni na web CAS a tam zase nefunguje heslo z e-mailu. Je možné že vůbec nemáte rezervaci koleje, či jste ji provedli teprve před krátkou chvílí. Pokud to není váš případ, napište na zamluvy@zamluvy.koleje.cuni.cz své osobní číslo, e-mail a jméno a my už zjistíme v čem je problém.

Nejde mi zarezervovat pokoj XY

Příčiny v pořadí dle pravděpodobnosti jsou tyto:

  1. Není to správné kolo. V prvním kole se můžete nastěhovat jen na pokoj, na kterém jste bydleli k 1. 8., ve druhém jen na pokoj, na kterém jste bydleli k 1. 6. Ve třetím kole můžete nastěhovat alianci na pokoj pouze tehdy, když už máte nějaký rezervovaný z prvního nebo druhého kola. Teprve ve čtvrtém kole můžete rezervovat libovolný pokoj z těch, které jsou volné. Časy začátků a konců jednotlivých kol pro svou kolej najdete v tabulce, která se vám zobrazí po přihlášení do systému.
  2. Pokoj je již plně obsazený.
  3. Osoba, která již na pokoji bydlí označila, že není ochotna bydlet s opačným pohlavím.
  4. Nemáte správně nastavená primární a sekundární domovská práva. V takovém případě napište správcům zámluv pro vaši kolej.

Tlačítko pro nastěhování se vám u pokoje zobrazí jen tehdy, když opravdu máte právo se na něj nastěhovat, jinak je skryté.

Chci bydlet s člověkem AB na pokoji CD

Použijte systém zámluv, nepište si o rezervace na e-mail přímo kolejním radám. Při tak vysokém počtu lidí není v našich silách vyřizovat individuální žádosti.

Musím si zamluvit pokoj?

Zámluva pokojů není povinná, místo na koleji je pro všechny, kdo mají potvrzenou rezervaci na příští rok. Pokud si žádný pokoj nezamluvíte, vyberete si z toho co zbude přímo při nastěhování v ubytovací kanceláři.

Nejsem ochoten bydlet s osobami opačného pohlaví

Nejste-li ochotni s nimi bydlet na pokoji, pak můžete ve svém profilu odškrtnout možnost „Ochota bydlet s opačným pohlavím“. Pokud s nimi nejste ochotni bydlet ani na buňce, domluvte se společně s dalšími osobami stejného pohlaví a zamluvte si celou buňku. Systém zámluv restrikce pohlaví na buňce nepodporuje a ani rozumně nejsou možné, protože bychom se pak do koleje prostě nevešli. Pokud s tím máte opravdu zásadní problém, můžete kontaktovat příslušnou kolejní radu, která vám může a nemusí pomoci.

Chtěl bych celý dvoulůžkový pokoj obývat sám

V takovém případě je třeba domluvit se s ubytovací kanceláří a podepsat dodatek ke smlouvě o placení 50% z ceny druhého lůžka. Ubytovací kancelář nás pak o této skutečnosti informuje a v systému zámluv dostanete do aliance virtuálního společníka, s nímž si můžete zamluvit který pokoj chcete. Pozor na to, že v takovém případě je třeba nastěhovat na pokoj celou alianci, ne pouze sebe.

Chtěli bychom s kamarády celou buňku, ale bojíme se že na nás nezbude, můžeme ji dostat přednostně?

Bohužel ne. Faktem je, že takových skupin je více a není fér zvýhodňovat jednu před druhou. Pokud to jen trochu jde, můžete využít toho, že někdo z vás již na téměř volné buňce bydlí a přitáhne na ni zbytek aliance ve třetím kole. Ač to je možná tvrdé, ostatní musí o místo bojovat ve čtvrtém kole s ostatními skupinami, které chtějí celou buňku.

Můžu bydlet jen v pokoji, který má nějaké speciální parametry (třeba nízké patro) a už není žádný volný.

Můžete napsat kolejní radě své koleje, která posoudí, zda je váš důvod dostatečně pádný k tomu, abyste dostali výjimku. Čím dříve to uděláte, tím větší šance je, že to ještě nějak půjde zařídit.